KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13374149
nr 1337 4149
Tage Eriksson
(1916-2003), Sverige
Oljemålning, Tage Eriksson, "Aftonstämning utanför Fotö", Signerad. Olja på duk, 70x90cm
Tage Eriksson, svensk bildkonstnär född i Västerås 1916, död 2003 i Göteborg.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:00:54
3.200 kr
3.200 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
Tage Eriksson
Läs mer om Tage Eriksson